وبلاگ آفتاب
با مجموع فروش ۴۲ میلیارد تومانی؛

چهاردهمین حراج تهران انجام شد

چهاردهمین حراج تهران انجام شد

وبلاگ آفتاب: چهاردهمین حراج تهران برای چکش خوردن 120 اثر هنری، با تاخیر 40 روزه، انجام شد مجموع فروش آثار این دوره به عدد 42 میلیارد و 718 میلیون تومان رسید.خبرگزاری مهر _ گروه هنر _ آزاده فضلی: چهاردهمین حراج تهران عصر امروز پنجشنبه ۲۱ مردادماه ۱۴۰۰ کار خودرا با چکش زدن ۱۲۰ اثر هنری با اجرای حسین پاکدل در هتل پارسیان آزادی شروع کرد.
بر این اساس، حراج تهران قرار بود در تیرماه ۱۴۰۰ برگزار گردد اما به علت مواجه شدن با پیک چهارم کرونا، نزدیک ۴۰ روز عقب افتاد. بگفته روابط عمومی این رویداد در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که چرا این دوره حراج تهران در دهه اول محرم برگزار می شود، اعلام نمود که مجوز برگزاری این دوره حراج تهران نیز همچون دوره های گذشته توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردیده است و ایرادی را متوجه برگزاری ندانست. محمود نورایی همین طور افزود: با عنایت به افزایش محدودیت های کرونائی، حراج با عنایت به تعهد اجتماعی خود بسیاری از کارهای فنی را انجام داده تا حجم حضور کم و شرایط آنلاین نیز برای خریداران فراهم گردد.
حراج چهاردهم با اثر «پازل عشق» از هادی روشن ضمیر که با قیمت پایه ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان عرضه شده بود، با قیمت ۱۷۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بعدی متعلق به احمد آریامنش با عنوان «علف ها بی واسطه با خدا سخن می گویند» بود که با قیمت ۹۵ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی نقاشی بدون عنوان فریدون امیدی نیز با قیمت ۱۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.

اولین تابلوی میلیاردی حراج چهاردهم تهران
اثر بدون عنوان از مجموعه کرامت انسانی محمود زنده رودی با قیمت یک میلیارد و صد میلیون تومان فروش رفت.
محمود زنده رودی از چهره های شاخص در حوزه نقاشی خط معاصر و هنرمندی پرکار در چند دهه اخیر است. آثار زنده رودی بیان کننده جست وجویی فنی و هنرمندانه در به کارگیری عنصر خط فارسی در گستره نقاشی مدرنیستی است. آثار وی در حراج تهران به طور معمول با قیمت های بالا فروخته می شود.
اثر بدون عنوان کوروش قاضی مراد با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر بدون عنوان غلامرضا ماهرویی نیز با قیمت ۴۲ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر حجمی علیرضا آستانه از مجموعه باغ مجسمه، ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد.
تابلوی «به یاد ممیز» از ابراهیم حقیقی نیز با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر بدون عنوان داور یوسفی نیز ۹۵ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی بدون عنوان حسین شاه طاهری ۱۹۰ میلیون تومان چکش خورد.
تابلوی رنگ روغن احمد مرشدلو ۳۰۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی «عروس شهر» از شهرام کریمی ۱۵۰ میلیون تومان به فروش رسید.تابلوی حسن روح الامین ۳۸۰ میلیون تومان فروخته شد
تابلوی نقاشی حسن روح الامین با عنوان «عادیات» با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان چکش خورد.
عنوان این اثر برگرفته از نام یکی از سوره های قرآن کریم است. سوره «عادیات» صدمین سوره و از سوره های کوچک قرآن است که یازده آیه دارد و با قسم شروع می شود. نام سوره از آیه اول آن گرفته شده و به مفهوم قسم به دوندگان و تیز تک هاست. این سوره به جهادگران و زنده شدن مردگان در روز قیامت می پردازد و از ناسپاسی انسان سخن می گوید. روح الامین آثارش را نه برمبنای تجسم و خیال فردی، بلکه با استناد به آیات و روایات تاریخی خلق می کند. به همین جهت خوانش آثارش نیازمند آگاهی از این روایات است. چنان که در اثر پیش رو نیز سوارانی در خال تاخت و حرکت دیده می شوند و تزئینات اسب ها و لباس سوارکاران ملهم از فرهنگ اسلامی صدر اسلام است.
در ادامه تابلوی نقاشی «جدال» اثر نیلوفر قادری نژاد ۱۵۰ میلیون تومان فروش رفت.
اثر حجمی امیرمسعود اخوان جم با عنوان «معضل انسان» نیز که با قیمت پایه ۵۰۰ میلیون تومان عرضه شده بود، با همان قیمت فروخته شد.
مجسمه «فلوت نواز» رضا امیریاراحمدی نیز با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان فروش رفت.
مجسمه پتینه برنز قدرت الله عاقلی از مجموعه عجایب الخلایق نیز ۷۵ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی بدون عنوان امین نورانی به قیمت ۷۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر دو لته ای داریوش قره زاد ۸۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر نقاشی رنگ روغن روی بوم قاسم حاجی زاده که بدون عنوان در حراج حضور داشت، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی بدون عنوان شنتیا ذاکرعاملی که با قیمت ۶۰ میلیون تومان عرضه شده بود، با همان قیمت ۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی «اسید آمینه» اثر وحید چمانی که رنگ روغن و جوهر روی بوم است، نیز ۲۲۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بدون عنوان از مجموعه دوتایی های سمیرا اسکندرفر نیز ۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی اکرلیک روی بوم و بدون عنوان شیده تامی ۱۸۰ میلیون تومان فروش رفت.
اثر بعدی متعلق به احمد امین نظر بود ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی «از شالیزار» کریم نصر که با قیمت پایه ۱۰۰ میلیون تومان عرضه شده بود، ۱۱۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بدون عنوان فرشید ملکی نیز ۲۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی بدون عنوان کیومرث هارپا با قیمت ۸۰ میلیون تومان فروش رفت.عکس بدون عنوان جمشید بایرامی ۵۰ میلیون تومان چکش خورد
تابلوی عکس بدون عنوان جمشید بایرامی ۵۰ میلیون تومان به فروش رسید.
در ادامه اثری بدون عنوان از مجموعه «در گذر زمان» اثر سمیرا علیخانزاده ۳۲۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر ویدیو اینستالیشن (تلویزیون و دستگاه نمایش ویدیو) از سیمین کرامتی با عنوان «موسیقی و گل» با قیمت ۵۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بعدی متعلق به محمود بخشی با عنوان «فیلتر» از مجموعه دیوار بهمن بود که با قیمت ۵۵۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر از ورق گالوانیزه تهیه شده است و تک نسخه است.
اثر ویدیو اینستالیشن (جعبه ی چوبی، لایت باکس، انیمیشن و دستگاه نمایش ویدیو) اثر علی اتحاد با عنوان «خانه خیال» به قیمت ۸۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر حجمی با عنوان «شعر سخت» از فرهاد فزونی که چنس آن از استیل ضدزنگ، چوب و پلاستیک است، به قیمت ۳۸ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر حجمی بدون عنوان از مجموعه در ستایش ابزار اثر امیر معبد که جنسش از برنز و بتون است، با قیمت ۳۲۰ میلیون تومان فروش رفت.
اثر بعدی متعلق بود به امیرنصر کم گویان که سه گانه ۱ از مجموعه تا ۱۳ هرتز نام داشت و حکاکی روی فولاد ضد زنگ بود. این اثر ۸۵ میلیون تومان چکش خورد.
در چهاردهمین حراج تهران، آثاری که مشترک نیز هستند، عرضه شده اند که نخستین آنها اثری با عنوان «پیرامون تهی» از علیرضا امتیاز و ساغر خاکدان بود. این اثر حجمی که جنسش از فیبر کربن، رزین و استیل است، ۱۴۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بدون عنوان از مجموعه سایه روشن که جنسش از ورق پلی کربنات شفاف، آلومینیوم و نور و از محمدحسین عماد است، نیز ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. این اثر که تک نسخه است، در کتاب «منتهای کمال نقصان است، درباره محمدحسین عماد» (ص ۷۱)، انتشارات ۰۰۹۸۲۱ (۱۳۹۸) به چاپ رسیده است.
تابلوی رنگ روغن روی بوم از مجموعه ابرکان از پی بک ۳۰۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی نقاشی «۱۴۰۰» اثر ساغر مسعودی ۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر حمید فاتح با عنوان «زاغ های تباه» از مجموعه سیگورات ۴۰ میلیون تومان چکش خورد. این اثر از سیگار و آیینه روی تخته تهیه شده است.«گنبد آبی» به مبلغ ۴.۶ میلیارد تومان فروخته شد
تابلوی «گنبد آبی» اثر وای. زی. کامی (کامران یوسف زاده) که ترکیب مواد روی کتان است، به مبلغ ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.
حسین پاکدل در اینجای حراج، با اندوه یاد علی سلیمانی و علی مرادخانی که بر اثر کرونا درگذشتند، گرامی داشت و اعلام نمود که خدا کند به مرگ عادت نکنیم.
یکی از آثار بیتا وکیلی از مجموعه ایران که رنگ روغن و اشیای فلزی روی بوم است، ۲۶۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر در سال ۱۳۹۵ نیز در ششمین حراج تهران ارائه شده است.
اثر بدون عنوان از مجموعه تن ها از مجتبی تاجیک نیز ۴۶۰ میلیون تومان چکش خورد.
مجسمه برنزی «سوگلی شاه» اثر کوروش گلناری ۲۰۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی عکس بدون عنوان از مجموعه «او می رود دامن کشان» از رضا کیانیان ۱۵۰ میلیون تومان چکش خورد.عکسی از رضا کیانیان که ۱۵۰ میلیون تومان فروخته شد
تابلوی عکس «والفجر مقدماتی» اثر سعید صادقی ۱۲۰ میلیون تومان چکش خورد.
عکس حاضر در نگاه نخست تصویری آشنا و مکرر از حرکت و اعزام سربازان به سمت یک عملیات جنگی است. عکاس آشکارا نگاهی همدلانه و همراه با تصویر دارد که نتیجه مشارکت تنگاتنگ او با موضوع جنگ بوده است. با تأملی بر مجموعه تصاویر جنگ صادقی می توان باور داشت که عکاس زمانی به بهترین عملکرد خود رسیده که کیفیت منحصربه فرد این رسانه را به انجام رسانده و آن بازنمایی دنیای واقعی پیرامونش در مناطق جنگی است.عکس سعید صادقی از ولفجر مقدماتی ۱۲۰ میلیون تومان چکش خورد
تابلوی بدون عنوان کاظم چلیپا که سال ۱۳۹۹ خلق شده است، ۱۱۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی عکس بدون عنوان از مجموعه سفید برفی اثر عباس کیارستمی که تک نسخه است، با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان چکش خورد.
تابلوی عکس مهدی مقیم نژاد با عنوان «تاریخ من (شماره ۹)» از مجموعه تاریخ یافت شده ۴۰ میلیون تومان فروش رفت.
اثر بدون عنوان از مجموعه منطقه ممنوعه از محمد خلیلی نیز ۷۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر بعدی متعلق به کتایون مقدم با عنوان «ساحل خزر از مجموعه درهم تنیدگی» بود که ۸۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بعدی به مرتضی گودرزی هنرمند نقاش انقلابی با عنوان «فریاد» بود. این تابلوی نقاشی که ترکیب مواد روی بوم بود، ۶۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بدون عنوان از مجموعه آب، باد، خاک، آتش متعلق به رضا لواسانی نیز ۵۵۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر در نوامبر ۲۰۰۸ در حراج بونامز دوبی ارائه شده است.
تابلوی «عروسک ها» اثر سیامک عزمی نیز که در دوره گذشته نیز با یکی دیگر از تابلوهایش حضور داشت، ۴۴۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی از مجموعه طبیعت بی جان اثر رضا بهاروند در چهاردهمین حراج تهران ۱۳۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی «وارونگی انکار» اثر محمد طباطبایی ۱۵۰ میلیون تومان فروش رفت.
اثر بعدی متعلق به صادق تیرافکن با عنوان «جمعیت ۹» بود که ۱۸۰ میلیون تومان به فروش رسید.
صادق تیرافکن در مجموعه تصاویر «جمعیت» با نمایش تراکم آدم ها بر پس زمینه ای از تصاویر انتزاعی، نمادهای تصویری ایرانی و مذهبی، تصویری غیرمتعارف از مضمون جمعیت در عصر حاضر را ارائه کرده است. وی در این حضور به هم فشرده افراد آشنای جامعه به ترکیب یا تضادی با تصاویر و مفاهیم سنتی می رسد. در اثر حاضر همنشینی آدم ها با نقش ها و رنگ های آیینه کاری های سنتی نمادها و خاطره هایی را در ذهن مخاطب زنده می کند.
تابلوی نقاشی «روز و شب را می شمارم، روز و شب» اثر رضا درخشانی که در این دوره حراج با دو اثر حضور دارد، ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان چکش خورد تا یکی دیگر از آثار چند میلیاردی حراج تهران نام بگیرد.تابلویی که ۵.۲ میلیارد تومان چکش خورد
درخشانی در خلق تابلوهای نقاشی خود، بداهه پردازی می کند و بدین طریق با ورود به ساحت شهودگرایانه هنر، اتفاق و حادثه ناخواسته را در شکل گیری اثر دخیل می کند که هم وابسته به نگرش های مدرنیستی است و هم از آن گرایی و شهود شرق گرایانه برخوردار می باشد.
اثر پیش رو به مجموعه شب و روز و درختان انجیر متعلق می باشد. در این مجموعه، هنرمند از دو وجه مشترک در خلق آثار مجموعه بهره برده است؛ نخست آن که تمامی مجموعه از دو لته تشکیل شده اند که فرم های مختلف گیاهی را مجسم می کنند؛ این دو لته بودن بر نگرش دوگانگی شرق گرایانه شکل گرفته است و دوم آن که هر لته به لحاظ رنگی، عکس لته روبه روست؛ یعنی جای رنگ در فضای مثبت و منفی یکی، در دیگری جابه جا می شود. با این وجود دو تابلو به لحاظ فرمی مکمل نیستند و نوعی قرینه در بی قرینگی در اثر دیده می شود که تابلو را به لحاظ کلی پویا می کند. در ادامه حراج اثر رنگ روغن روی بوم بدون عنوان علیرضا آسانلو ۲۰۰ میلیون تومان فروش رفت. تابلوی دو لته ای بدون عنوان از محمود آزادنیا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. مجسمه برنز و فایبر گلاس با عنوان «اسب» از مجموعه شطرنج اثر حامد رشتیان ۱۶۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر حجمی بدون عنوان بیژن نعمتی شریف ۳۴۰ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی نقاشی «جزیره دکارت» اثر نزار موسوی نیا ۱۲۰ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی نقاشی بدون عنوان اثر امید حلاج ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی اکریلیک روی بوم بدون عنوان اثر علی نصیر ۴۰۰ میلیون تومان چکش خورد.«امپراتور مطرود» واحد خاکدان که در هشتمین حراج تهران نیز در سال ۱۳۹۶ عرضه شده بود، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان چک خورد.«امپراتور مطرود» ۱.۷ میلیارد تومان فروخته شد
آثار واحد خاکدان به ویژه به خاطر کیفیت بازنمایی بسیار واقع نمای آن، در سالهای اخیر به شکل فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته و از مارکت رو به رشدی برخوردار بوده اند. در این کیفیت اعجاب انگیز جنبه های مفهومی و معناشناختی کار وی برجسته تر شده و حالا او با قدرت تکنیکی فوق العاده، پیوسته آثار خیره کننده ای را خلق می کند که هرچه بیشتر به زبان هنر معاصر نزدیک می شوند. تابلوی «عروسی صمد آقا» رضا بانگیز که در سال ۱۳۹۸ خلق شده است، به حد نصاب نرسید و فروش نرفت. تابلوی «خاطرات از دست رفته» اثر سعید احمدزاده ۷۰ میلیون تومان فروش رفت. اثر بدون عنوان حامد صدرارحامی که رنگ روغن روی بوم است، ۱۹۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر دو لته ای «پارلمان» اثر مهرداد محب علی ۸۰۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر ویدیو اینستالیشن (فیلم، شن و دستگاه نمایش ویدیو) با عنوان «گنج قارون ۲۴ ساعته» اثر امیر راد که نخستین نسخه از ۳ نسخه آنست، ۴۸ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی نقاشی بدون عنوان الهه حیدری ۲۶۰ میلیون تومان فروش رفت. مجسمه فایبرگلاس و اکریلیک بدون عنوان اثر بیتا فیاضی نیز ۴۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی نقاشی بدون عنوان عبدی اسبقی ۱۱۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر «شادی تعطیله» بهمن نیکو ۹۵ میلیون تومان به فروش رسید. نقاشی رنگ روغن روی بوم بدون عنوان فرامرز خانی ۵۰ میلیون تومان چکش خورد. نقاشی اکریلیک روی بوم اثر مرتضی اسدی دیگر هنرمند انقلابی نیز که بدون عنوان عرضه شده بود، ۸۰ میلیون تومان چکش خورد. از این هنرمند، دو اثر در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۶ در حراج تهران عرضه شده بود. اثر حجمی سهند حسامیان با عنوان «تویزه II» که با فولاد ساخته شده است، ۶۵۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر حجمی آهنی ایمان صفایی که بدون عنوان از مجموعه کوچه است، ۱۵۰ میلیون تومان فروش رفت. تابلوی نقاشی بدون عنوان اثر عذرا عقیقی بخشایشی ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر نقاشی اکریلیک بدون عنوان از گلناز فتحی نیز ۵۰۰ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی بدون عنوان رنگ روغن و اکریلیک روی بوم اثر علیرضا کرمی ۱۹۰ میلیون تومان فروش رفت. نقاشی «ابر وحشی» اثر حسین صدری نیز با قیمت ۶۵ میلیون تومان فروخته شد. اثر بدون عنوان از مجموعه «سایه های عدن» از آزاده رزاق دوست ۱۱۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر در سال ۱۳۹۵ در نمایشگاه «دستورالعملی برای شعر» گالری معاصر سوفیا در لندن به نمایش درآمده است. اثر بدون عنوان حمید پازوکی ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید. اثر بدون عنوان فریدون آو که ترکیب مواد روی پارچه است نیز ۴۰۰ میلیون تومان چکش خورد.
در چهاردهمین حراج تهران، فرهاد مشیری با تابلوی «ما، رزها» حضور دارد که این اثر با برآورد ۴ میلیاردی یکی از بالاترین قیمت های ارائه شده درا ین دوره حراج بود. این اثر که چاقو و کریستال روی بوم است، ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.
این تابلو همین طور در دسامبر ۲۰۱۹ در حراج کریستیز دوبی ارائه شده است.«ما، رزها» ۴.۲ میلیارد تومان فروخته شد
اثر مریم عابدی با عنوان «ستون هایی از دوخت III» که رنگ روغن و نوار چسبانده شده روی بوم است، ۱۵۰ میلیون تومان به فروش رسید.
تابلوی نقاشی بدون عنوان هادی هزاوه ای ۱۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر «قرقاول» مهدی فرهادیان که اکریلیک روی بوم است، ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد.
اثر بعدی نیز که تابلوی «منطق الطیر» نام داشت و گواش و اکریلیک روی پارچه چسبانده شده روی فیبر بود، اثری مشترک از عباس شهسوار و مریم آیین بود و ۲۲۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی نقاشی «از مجموعه محدوده امن» اثر حامد صحیحی ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر محمد فاسونکی با عنوان «خاطره بوسنی (گودال مرگ)» ۳۶۰ میلیون تومان به فروش رسید. این اثر در کتاب «نقاشی های محمد فاسونکی» به اهتمام نادر طبسیان (ص ۳۸)، انتشارات ماه ریز (۱۳۸۵) به چاپ رسیده است.
تابلوی قاسم محمدی با عنوان «رویاها دور از ما بازی می کنند» ۵۰ میلیون تومان فروش رفت.
تابلوی بدون عنوان امیرحسین زنجانی ۱۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر بدون عنوان مصطفی گودرزی نیز که با قیمت ۵۰ میلیون تومان عرضه شده بود، با قیمت ۶۰ میلیون تومان به فروش رسید.
اثر بدون عنوان حمید رضا اندرز ۶۵ میلیون تومان به فروش رسید.«هجرت طلایی» دومین تابلوی میلیاردی رضا درخشانی در حراج تهران بود
دومین اثر رضا درخشانی با عنوان «هجرت طلایی» که ترکیب مواد روی بوم است، یک میلیارد و صد میلیون تومان به فروش رسید. اثر قبلی درخشانی در این حراج، ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان چکش خورد. مجسمه برنز و سنگی بهروز دارش که بدون عنوان عرضه شده بود، ۲۹۰ میلیون تومان چکش خورد. نسخه بزرگ تری از این اثر در خانه هنرمندان ایران نگهداری می شود. مجسمه برنزی بدون عنوان بهداد لاهوتی در این حراج با قیمت ۳۶۰ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی بدون عنوان نصرت الله مسلمیان ۳۲۰ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی نقاشی «بندبازها» اثر آویش خبره زاده که در سال ۱۳۸۷ خلق شده است، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر در اکتبر ۲۰۱۳ در حراج کریستیز (آنلاین) ارائه شده است.«بندبازها» ۱.۴ میلیارد تومان چکش خوردعکس «جاده ها» اثر سعید فلاح فر نیز ۳۸ میلیون تومان فروش رفت. نقاشی بدون عنوان علی مشهدی الاصل نیز ۵۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر حجمی کامبیز صبری بدون عنوان از مجموعه «تا جایی که به یاد دارم» به قیمت ۶۰۰ میلیون تومان به فروش رسید. این اثر از جنس پلی کربنات، پلکسی گلاس و آیینه است و یک نسخه از آن موجود است که در سال ۱۴۰۰ خلق شده است. اثر جواد نوبهار با عنوان «شکارگاه امن از مجموعه خنجرها سایه ندارند» ۸۵ میلیون تومان به فروش رسید. تابلوی بدون عنوان فرخ مهدوی که ترکیب مواد روی بوم است، ۳۰۰ میلیون تومان فروش رفت. اثر محمدعلی بنی اسدی با عنوان «در جست وجوی آرامش» ۹۵ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی بدون عنوان آنه محمد تاتاری که چاپ باتیک و کلاژ روی پارچه چسبیده شده روی بوم است، ۱۲۰ میلیون تومان فروش رفت. این اثر در سال ۱۳۹۶ در هشتمین حراج تهران ارائه شده است. اثر بعدی متعلق به رضوان صادق زاده با عنوان «آبتنی کردن شیرین» بود که ۱۷۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر نقاشی «حضور» از محمد فدوی ۸۰ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی علی ندایی با عنوان «تنها مردگان اختتام جنگ را دیده اند» که رنگ روغن روی بوم است، ۱۲۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر بدون عنوان مریم سالور، اثر بعدی بود که از خاک، کاغذ، جوهر و قلع روی بوم تهیه شده است و با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان به فروش رسید. اثر بدون عنوان حسین چراغچی ۶۵ میلیون تومان فروش رفت. تابلوی نقاشی بهنوش فروتن بدون عنوان از مجموعه سکوت، ۶۰ میلیون تومان چکش خورد. تابلوی بدون عنوان اکریلیک روی بوم اثر سیاوش مظلومی پور که ۷۰ میلیون تومان برآورد قیمت شده بود، ۷۵ میلیون تومان فروش رفت. اثری بعدی متعلق به جواد علی محمدی اردکانی بدون عنوان از مجموعه زمان بود که ۷۰ میلیون تومان چکش خورد.عکس جاسم غضبان پور از خرمشهر ۷۵ میلیون تومان فروش رفتجاسم غضبان پور عکاس جنگ و دفاع مقدس که با اثر «نخل ها ایستاده می میرند» در چهاردهمین دوره حراج تهران حضور دارد و روایتگر گلزار شهدای خرمشهر است، ۷۵ میلیون تومان به فروش رسید.آخرین اثر مربوط به دیگر عکاس جنگ یعنی آلفرد یعقوب زاده با عنوان «جنگجوی جوان» بود که به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان چکش خورد. این اثر تک نسخه است که در سال ۱۳۵۹ ثبت شده و با گواهینامه آقای آلفرد یعقوب زاده ارائه می شود. برمبنای اعلام حسین پاکدل، اثر رضا بانگیز نیز خارج از حراج با قیمت ۱۹۰ میلیون تومان به فروش رسید. مجموع فروش چهاردهمین حراج تهران نیز ۴۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون تومان اعلام گردید.


منبع:

1400/05/22
11:49:59
itemprop="bestRating">5
1041
تگهای خبر: آنلاین , بازی , فضا , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد