وبلاگ آفتاب

امضای تفاهم نامه همكاری بین دانشگاه آزاد و شركت صنعتی گل گهر

امضای تفاهم نامه همكاری بین دانشگاه آزاد و شركت صنعتی گل گهر

وبلاگ آفتاب: تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به امضای رییس دانشگاه آزاد اسلامی و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر رسید.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری امضا کردند.

دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست امضای این تفاهم نامه در سخنانی، با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی گسترده و شهرپایه است، اظهار داشت: دانشگاه بعنوان یک نهاد آموزشی باید بعنوان بازوی نهاد صنعت نقش آفرینی کرده و در رشد اجتماعی، اقتصادی و فناوری مؤثر باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اجتماعی باید بعنوان بازوی آموزشی-تربیتی در مدارس سما و واحدهای دانشگاهی نقش آفرینی کرده و از افراد بومی خود در منطقه که درک درستی از زیست بوم و مشکلات اجتماعی دارند، برای حل مسائل و معضلات استفاده نماید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شروع همکاریهای علمی، پژوهشی و فناوری این دانشگاه و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در کنار صنایع استانها، راندمان اقتصاد شهرها و مردم را مورد توجه قرار دهد.

دکتر طهرانچی اشاره کرد: پشتوانه فناوری؛ دانش، پژوهش و نوآوری است. بدین جهت دانشگاه آزاد اسلامی تلاش دارد با برقراری ارتباط با صنایع، رسالت خودرا در حوزه همکاری با صنایع در حوزه ارتقای فناوری انجام دهد. بدین جهت دانشگاه می تواند حلقه واسط بین صنعت و مردم بوده و بعنوان بازوی صنعت در زمینه دانشی، پژوهشی، نوآوری و فناوری عمل کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آخر گفت: خوشبختانه حرکت خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان شروع شده و امیدواریم امضای این تفاهم نامه، فتح بابی در تامین منابع انسانی و پرورش جوانان، توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر باشد. بسیار خرسندیم که این تفاهم نامه در روزهای مبارک ذی الحجه و عید سعید قربان منعقد می شود.

در ادامه، مهندس عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با استقبال از برقراری تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گل گهر، اظهار داشت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه، بتوانیم یک مسیر جدید برای توسعه فعالیت ها ایجاد نماییم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع فناوری، اشاره کرد: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر درصدد است با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی دراین زمینه اقدامات مؤثری انجام دهد.

در ادامه این جلسه، دکتر احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان دانشگاه حل مسئله در خدمت جامعه و صنایع است و همانطور که ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به همه مردم متعلق می باشد، دانشگاه آزاد اسلامی نیز بعنوان شبکه بزرگ علمی، فرهنگی و اجتماعی در خدمت کشور بوده و امروز با امضای این تفاهم نامه، دو مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گل گهر در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

وی اشاره کرد: امضای این تفاهم نامه را به فال نیک می گیریم که یک مجموعه دانشگاهی و یک مجموعه صنعتی توانسته اند با یکدیگر تعامل و همکاری برقرار کنند. امیدواریم شهر سیرجان، استان کرمان و کشور از برکات این همکاری بهره مند شوند.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر بمنظور توسعه زمینه های همکاری مشترک و همه جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و توسعه همکاری ها در حوزه های به کارگیری دانش فنی روزآمد در زمینه های پژوهشی، فناوری و تحقیقاتی کاربردی منعقد شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تسهیل در حضور اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در محیط صنعتی جهت کسب تجارب کاربردی، ایجاد زمینه های مناسب جهت بهره گیری از توانمندی ها و خدمات متقابل، برگزاری نشست های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای شرکت به دانشگاه و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات، بسترسازی برای پشتیبانی از ایده های خلاقانه و فناورانه، ایجاد بستر مناسب برای بهره گیری از ظرفیت پارک علم و فناوری، سراهای نوآوری و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی در امتداد کارهای تحقیقاتی و کاربردی، تحقیق و پژوهش درباب طرح های تحقیقاتی مورد نیاز در زمینه های صنعتی و غیرصنعتی مورد علاقه طرفین، تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص مهارت محور موردنیاز طرفین و... ازجمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

منبع:

1400/04/29
12:12:42
itemprop="bestRating">5
860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد