وبلاگ آفتاب

انعقاد تفاهمنامه همكاری بین جهاددانشگاهی كردستان و مركز خدمات حوزه های علمیه استان

انعقاد تفاهمنامه همكاری بین جهاددانشگاهی كردستان و مركز خدمات حوزه های علمیه استان

کردستان مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان کردستان اظهار داشت: هم اکنون ۵۵۰۰ نفر روحانی اهل تسنن و تشیع و در مجموع به همراه اعضای خانواده ۱۳ هزار نفر زیر پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه استان کردستان قرار دارند.


حجت الاسلام والمسلمین علی حسینی فر در آیین امضای تفاهمنامه همکاری با جهاددانشگاهی استان کردستان اظهار نمود: هم اکنون ۵۵۰۰ نفر روحانی اهل تسنن و تشیع و در مجموع به همراه اعضای خانواده ۱۳ هزار نفر زیر پوشش مرکز خدمات حوزه های علمیه استان کردستان قرار دارند.
وی ادامه داد: حوزه های علمیه استان کردستان با همراهی دستگاههای فرهنگی و اجرایی استان در طول سال به این تعداد روحانی خدمات عرضه می دهد که جهاددانشگاهی کردستان یکی از این دستگاههای فرهنگی بوده که ما را در این امر یاری می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی فر به تفاهمنامه جهاددانشگاهی با مرکز خدمات حوزه های علمیه استان کردستان اشاره و بیان نمود: با عنایت به این که استان کردستان یک استان محروم بوده و جامعه روحانیت استان هم جمعیت کم برخورداری هستند، بنابراین انتظار داریم در اجرای این تفاهمنامه جهاد دانشگاهی، حوزه های علمیه استان را مورد حمایت قرار دهند.
اکبر اسدی، رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در ادامه این دیدار اظهار نمود: امیدواریم این تفاهم منشاء خیر و برکت برای این دو نهاد باشد و هر دو مجموعه بتوانند از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.
وی ادامه داد: قطعا و یقین هر مجموعه ای ظرفیت ها و توانمندی های خاص خویش را دارد که اگر هم افزایی و همگرایی بین دستگاههای اجرایی به وجود بیاید، اثرگذاری فعالیت ها در سطح جامعه بیشتر خواهد شد.
رئیس این نهاد علمی و فرهنگی بیان نمود: جهاددانشگاهی یک نهاد مولود انقلاب بوده که خاستگاه دانشگاهی دارد و رهبر معظم انقلاب توجه و دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به فعالیتهای این نهاد دارد.
وی افزود: مجموعه جهاددانشگاهی با توانایی و استعدادهای خاصی که دارد، می تواند بستر مناسبی برای آحاد جامعه و بخصوص حوزه های علمیه باشد، بنابراین این هم افزایی می تواند منشاء خیر و برکت برای آحاد جامعه باشد.
اسدی اضافه کرد: جهاددانشگاهی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اشتغال و کارآفرینی می تواند با حوزه های علمیه استان همکاری و همراهی لازم را داشته باشد و امیدواریم بتوانیم رضایت حوزه های علمیه استان و طلبه و روحانیون را کسب نماییم.
وی از طریق اندازی دو درمانگاه در شهرستان های قروه و بیجار اطلاع داد و خاطرنشان کرد: با آغاز به کار این دو درمانگاه می‎توانیم در این دو شهرستان به روحانیون و طلبه های استان خدمات خوبی عرضه دهیم.1400/04/23
11:16:41
itemprop="bestRating">5
858
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد