وبلاگ آفتاب

فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال در تولید محصولات و خدمات شناختی

فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال در تولید محصولات و خدمات شناختی

وبلاگ آفتاب: استارتاپ های فعال درشرکت های شتاب دهنده و تولیدکننده محصولات و خدمات شناختی تا 20 تیر ماه مهلت دارند تقاضای دریافت حمایت خودرا بوسیله سایت cogc.ir به ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی ارایه کنند.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، این دومین فراخوان پشتیبانی از خدمات و محصولات شناختی است که طی آن استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناوری شناختی حمایت خواهد شد که دارای ایده نوآورانه و مسئله محور در حوزه علوم و فن آوری های شناختی، تیم کامل و مدل کسب وکار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.
بر طبق بخشنامه این فراخوان، گروه های فعال دراین زمینه باید متشکل از حداقل سه نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب وکار بوده و روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فناوری شناختی و در قالب اولویت های ستاد متمرکز باشد.
در این فراخوان، استارتاپ ها باید عضو یک شتابدهنده/مرکز رشد بوده و دارای قرار داد مکتوب باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال بوسیله شتاب دهنده/ مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی پرداخت شده باشد.
پژوهشگران و پژوهشگران فعال در استارتاپ ها و شتابدهنده های شناختی در نخستین فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، 15 ایده در امر تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآور شناختی ارائه کردند که بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، با تولید و توسعه پنج محصول موافقت شد.
با حمایت و موافقت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، این طرح ها در زمینه"بازی ها"، "داده کاوی به توان شناختی" و نیز"اپلیکیشن ها" به اجرا در می آید.
حمایت ازاستارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناور شناختی شامل پشتیبانی از خدمات پیش شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش و حمایت جهت ستاندن مجوز و استانداردهای لازم خواهد بود.
در برنامه پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناور در علوم شناختی، طرح ها برمبنای فراخوان عمومی ستاد دریافت و بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، متقاضیان می توانند تا بیستم تیرماه بوسیله سایت cogc.ir ثبت نام کنند.

منبع:

1400/04/07
23:24:48
itemprop="bestRating">5
922
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , بازی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد