وبلاگ آفتاب

فراخوانی برای ایجاد توسعه در سامانه های شنود بر اساس هوش مصنوعی

فراخوانی برای ایجاد توسعه در سامانه های شنود بر اساس هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ آفتاب چهلمین فراخوان «توسعه سامانه تشخیص خودکار مدولاسیون و کدینگ در سامانه های شنود بر اساس هوش مصنوعی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای عرضه چاره مذکور باید تا ۱۹ تیر ماه سالجاری پروپوزال خویش را در چارچوب Word از راه سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.

یکی از فناوری های مهم مورد استفاده در جنگ های الکترونیکی، سامانه های پایش طیف یا تجهیزات شنود است. این سامانه سیگنال های مخابراتی و ماهواره ای را رصد و اپراتور را از وجود خطر آگاه می کند. دو فرآیند اصلی در این سامانه ها، تشخیص مدولاسیون و کدینگ سیگنال های دریافتی است. هم اکنون دو فرآیند مذکور به صورت کلاسیک صورت می گیرد که مشکلاتی به همراه دارد.

بنابراین در این پروژه تحقیقاتی انتظار می رود که مجری تحقیق در ابتدا به تشخیص خودکار مدولاسیون با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بپردازد و در ادامه تشخیص خودکار کدینگ بر اساس هوش مصنوعی را در دستور کار قرار دهد.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت در این فراخوان تحقیقاتی و عرضه پروپوزال در چارچوب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است و پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد، انتخاب و بعنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.
1400/03/30
17:31:24
itemprop="bestRating">5
917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد