وبلاگ آفتاب

رونمایی از بادگیر دریایی ۳۰۰ متری!

رونمایی از بادگیر دریایی ۳۰۰ متری!

وبلاگ آفتاب: یک شرکت نروژی مبادرت به طراحی یک توربین بادی جدید و عجیب کرده است که مانند یک بادگیر عمل می کند و 300 متر ارتفاع دارد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک شرکت نروژی به نام "گرین تک"(Greentech) بتازگی از مجموعه توربین های بادی شناور خود با طول ۱۰۰۰ فوت(۳۰۴ متر) رونمایی کرده است.
این نوآوری در تولید انرژی های تجدیدپذیر که "بادگیر"(Wind Catcher) نامیده می شود، می تواند برای تامین انرژی حدود ۸۰ هزار خانه استفاده گردد.
این شرکت اعلام نموده است که با راه اندازی این توربین های بادی جدید می توان سالیانه پنج برابر بزرگترین توربین های بادی مستقل جهان انرژی تولید کرد. نه فقط این، بلکه اگر در مقیاس وسیع تر استفاده شود، می تواند هزینه های تولید انرژی از باد را برای رقابت با برق سنتی کم کند.
"بادگیر" شامل یک قاب بزرگ فلزی با بیش از ۱۰۰ توربین کوچک است که روی آن سوار شده است. کل این قاب فلزی روی یک سکوی شناور بزرگ قرار می گیرد.
برمبنای اعلام شرکت سازنده، فقط یکی از این بادگیرها ۲.۵ برابر بزرگترین توربین بادی ۱۵ مگاواتی جهان موسوم به "Vestas V۲۳۶" قدرت دارد. همین طور باتوجه به تیغه های توربین کوچک تر، این بادگیر در سرعت های بالاتر وزش باد با سرعت ۱۱ تا ۱۲ متر بر ثانیه عملکرد بسیار بهتری دارد.
این بادگیر همین طور می تواند افزایش ۵۰۰ درصدی در تولید سالانه انرژی بوجود آورد که برای تامین انرژی ۸۰ هزار خانه کافی خواهد بود.
توربین های کوچک این بادگیر همین طور مزیت عدم نیاز سیستم به اجزای منفرد بزرگ را به همراه دارد که به این معنا است که ساخت، نصب و نگهداری این توربین ها آسان تر است. همین طور با بهره گیری از سکوی شناور، اغلب کار نصب و نگهداری بدون نیاز به جرثقیل یا کشتی های مخصوص قابل انجام است.
شرکت "گرین تک" همین طور این ادعای جسورانه را مطرح می کند که این بادگیر از ۵۰ سال عمر مفید برخوردار می باشند. این در حالیست که توربین های بادی معمولی۳۰ سال عمر مفید دارند.
طبق اعلام این شرکت، این بادگیرها برای تولید و استقرار آماده هستند.
هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این بادگیرها منتشر نشده است، اما نوید پیشرفت مهیجی را در فناوری های انرژی تجدیدپذیر می دهند.
منبع:

1400/03/19
23:31:40
itemprop="bestRating">5
1269
تگهای خبر: اطلاعات , جهان , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد