وبلاگ آفتاب
وحید پرشاد :

زمستان بود بدون ترس و محافظه كاری جلوی دوربین رفت

زمستان بود بدون ترس و محافظه كاری جلوی دوربین رفت

به گزارش وبلاگ آفتاب کارگردان فیلم سینمایی زمستان بود اعتقاد دارد این فیلم را بدون ترس و محافظه کاری جلوی دوربین برده است.وحید پرشاد کارگردان فیلم سینمایی «زمستان بود» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مراحل فنی فیلم سینمایی «زمستان بود» با وسواس دنبال شده و هم اکنون صداگذاری و اصلاح رنگ آن در حال انجام می باشد، پس از اینکه نسخه تدوین شده فیلم آماده شد تصمیم گرفتیم پس از آخر مراحل فنی آنرا در جشنواره های بین المللی به نمایش گذاریم و در تلاش هستیم تا این اتفاق رخ دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا این فیلم برای حضور در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اقدام نکرد، بیان نمود: حقیقت این است که نه فرمی برای حضور در این جشنواره پر کرده بودیم و نه فیلم در شرایطی بود که برای حضور در جشنواره آماده شود، بنابراین تصمیم گرفتم برای آماده کردن این فیلم چندان عجله نکنیم و سرفرصت آنرا آماده نماییم.
این کارگردان جوان توضیح داد: البته این را هم باید بگویم که از نظر من جشنواره جهانی فیلم فجر در این دوره با وجود شیوع کرونا، چندان جشنواره پرشور و حرارتی نبود و به خاطر همین فکر می کنم در این حوزه تصمیم درستی گرفتم، چون که فکر می کردم «زمستان بود» در این جشنواره می سوخت.
وی افزود: چند باری به پردیس چارسو برای حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر رفتم و متوجه شدم که این جشنواره مانند سالهای گذشته چندان پرشور و پرحرارت برگزار نشده است.
پرشاد ضمن اشاره به این که برنامه ریزی های لازم برای حضور در جشنواره های بین المللی را انجام داده است، توضیح داد: امیدوارم امسال با عنایت به مسئله واکسیناسیون در کشورهای اروپایی، شرایطی فراهم گردد تا جشنواره های بین المللی فیلم به صورت حضوری برگزار گردد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: «زمستان بود» به یک فرم و ساختار جدیدی رسیده است که می تواند یک اثر متفاوت در سینمای ایران باشد، اثری که با صراحت بیشتری داستان در آن روایت شود. تلاش کرده ام که در این فیلم بدون خودسانسوری حرف خویش را بزنم.
این کارگردان بیان نمود: «زمستان بود» درباره دختری است که گمشده است و مادر دختر برای پیدا کردن وی از رشت به تهران می آید و من تمام تلاش خویش را کرده ایم تا برپایه نوع داستان، حس تعلیق را به درستی در آن ایجاد کنم. درست است که از این نوع فیلمها در سینمای دنیا زیاد ساخته شده است اما من هم تلاش کرده ام که از لحاظ ساختاری از همان فرمول سینمای جهان در این گونه استفاده کنم تا تبدیل به یک اثر ساده نشود.
پرشاد در انتها اظهار داشت: تاکید می کنم که در این فیلم تلاش کرده ام تا بدون ترس و محافظه کاری قصه خویش را بگویم، این روزها سینمای ایران محافظه کار شده است و این مسئله چندان به نفع سینمای ایران نیست.

1400/03/14
15:39:03
itemprop="bestRating">5
1067
تگهای خبر: جهان , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد