وبلاگ آفتاب

توجه ویژه به صنایع خلاق و هویت ساز در دستور كار صندوق نوآوری

توجه ویژه به صنایع خلاق و هویت ساز در دستور كار صندوق نوآوری

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه در رویدادهای فناورانه گذشته این صندوق به حوزه ˮصنایع خلاقˮ کمتر توجه شده است، اظهار داشت: این در حالیست که اکوسیتم حوزه صنایع خلاق نیازمند جذب سرمایه برای تقویت توانمندی و اثرگذاری بیشتر است.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی بغدادی در بیست و ششمین رویداد دوشنبه های استارت آپی با عنوان جذب سرمایه در حوزه صنایع خلاق که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به برنامه های این صندوق برای توسعه صنایع خلاق و هویت ساز در سالجاری، اضافه کرد: بر این اساس با مخاطبان و فعالان این حوزه ارتباط برقرار کرده و در این راستا ۵ رویداد پیوند و یک فستیوال در حوزه صنایع خلاق با همکاری یکی از صندوق های پژوهش و فناوری برنامه ریزی شده است.
وی با تکیه بر این که در رویدادهای گذشته صندوق نوآوری، به حوزه "صنایع خلاق" کمتر توجه شده است، افزود: این در شرایطی است که اکوسیستم حوزه صنایع خلاق نیازمند جذب سرمایه برای تقویت توانمندی و اثرگذاری بیشتر است. بر این اساس یک رویداد دو روزه جذب سرمایه مورد نیاز برای عرضه استارت آپ های این حوزه تحت عنوان "آفرینه" با همکاری صندوق پژوهش و فناوری گیلان درحال برگزاری است و در کنار آن پنل های آموزشی مختلفی هم طراحی شده تا اثرگذاری رویداد بیشتر شود.
بغدادی، آموزش، گردشگری، مدیریت بازار و تبلیغات را همچون حوزه فعالیت استارت آپ های رویداد "آفرینه" عنوان نمود.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، ضمن اشاره به روند حیات تیم های استارت آپی تصریح کرد: حدود ۳۲ درصد از استارت آپ های رویداد جذب سرمایه در مراحل اولیه نیازمند سرمایه بذری هستند که ۶۱ درصد از تیم ها احتیاج به سرمایه سری A و ۳ درصد احتیاج به سرمایه سری B دارند، ضمن آنکه ۴ درصد آنها احتیاج به سرمایه سری C داشتند. این نشان داده است که رویدادهای دوشنبه ‎های استارت آپی به درستی بخشی از چرخه عمر استارت آپ ها که بیشترین فراوانی را داشتند، هدف گذاری کرده است.
در این مراسم همینطور محمد وحیدی، عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تکیه بر لزوم حمایت های دولت از کسب و کارهای دانش بنیان و استارت آپی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با وضع و اصلاح قوانین و همینطور مصوبات بودجه می تواند به رونق فضای کسب و کارهای استارت آپی و دانش بنیان کمک نماید.
عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در مورد آینده کسب و کارها در جهان هم تصریح کرد: ظرفیت ایجاد فرهنگ و بسترسازی برای کسب و کارهای استارت آپی را باید فراهم نماییم، چونکه خیلی از مشاغل مهم جهان در آینده تحت تأثیر فرصت های استارت آپی قرار خواهند گرفت، به صورتی که فروشگاه های بزرگ در آینده دیگر به شکل فیزیکی امروز وجود نخواهند داشت و صنعت مارکتینگ در نگاه رو به آینده متحول خواهد شد، چونکه تجارت جهانی و صنعت مارکتینگ دنیا متاثر از کسب و کارهای استارت آپی متحول می شود.
وی بر رویکرد مثبت و اولویت محور مجلس در حوزه دانش بنیان تصریح کرد و اظهار داشت: پشتیبانی از کسب و کارهای دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی بعنوان الگویی مهم کلید خورده است، به صورتی که اولویت نگاه دانش بنیانی کمیسیون آموزش به کسب و کارهای استارت آپی و مجموعه هایی است که مبنای دانشی دارند. با این رویکرد مجلس، امیدواریم که حوزه استارت آپی و دانش بنیان ها رشد جهشی داشته باشند و صنایع خلاق هم بتوانند از فرصت ایجادشده استفاده کنند.1400/03/10
17:34:57
itemprop="bestRating">5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد