وبلاگ آفتاب

بهبود رفلاكس معده با گیاه انیسون

بهبود رفلاكس معده با گیاه انیسون

گیاه ˮانیسونˮ، تقویت کننده دهانه معده، ضد نفخ و ضد اسپاسم بوده و برای ناراحتی های معده کاربرد دارد و رفلاکس معده را بهبود می بخشد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، مهندس حسین راغ آرا، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار داشت: انیسون با اسامی دیگر بادیان رومی، رازیانه رومی، کمون رقیق، زیره رومی و رازیانج شاهی، گیاهی با طبیعت گیاه گرم و خشک است که قسمت مورد استفاده آن دانه گیاه بوده و روغن نیز کاربرد دارویی دارد.

وی اضافه کرد: انیسون، خلط آور و ضد انگل بوده، دندان را جلا داده و بدبویی دهان را برطرف می کند؛ مطبوع کننده است و در صنایع غذایی به این جهت از آن استفاده می شود. جهت حمام های زیبایی از آن استفاده می شود؛ قاعده آور و ضدعفونی کننده بوده، گرفتگی مجاری تنفسی را برطرف کرده و خاصیت ضد درد و تسکینی دارد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اعلان اینکه گیاه انیسون تقویت کننده دهانه معده است و به این علت رفلاکس معده را بهبود می بخشد، بیان کرد: این گیاه ضد نفخ و ضد اسپاسم بوده و برای ناراحتی های معده به کار می آید. این گیاه هچنین سردردهای سرد را تسکین می دهد؛ دمکرده این گیاه شیر افزا است و جویدن آن توسط مادران شیرده علاوه بر اینکه شیر را زیاد می کند، در کاهش نفخ معده کودک مؤثر بوده و برای درمان مالیخولیا مفیدست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، میزان مصرف این گیاه روزی 3 نوبت از دم کرده 1 گرم آن می باشد و برای حمام های زیبایی از دم کرده 300 گرم آن در یک تا 5/1 لیتر آب استفاده می شود.


1400/02/21
13:49:46
itemprop="bestRating">5
792
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد