وبلاگ آفتاب
در جلسه شورای سیاستگذاری مطرح شد؛

احتمال برگزاری بخش بین الملل در جشنواره موسیقی نواحی

احتمال برگزاری بخش بین الملل در جشنواره موسیقی نواحی

دومین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محوریت نحوه انتشار فراخوان جشنواره و روش برگزاری بخش پژوهش این رویداد اجرا شد.به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از روابط عمومی جشنواره موسیقی نواحی، دومین جلسه شورای سیاست گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمید عسکری، کیوان آقامحسنی و نرگس ذاکرجعفری اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره انجام شد و اعضای شورا درباره فراخوان جشنواره و همین طور بخش پژوهشی جشنواره موسیقی نواحی ایران در این نشست به بحث و گفت و گو پرداختند.
احمد صدری درباره چگونگی فراخوان اظهار داشت: ابتدا باید ببینیم می خواهیم این فراخوان را برای چه کسانی منتشر کنیم؟ متن فراخوان باید آن قدر ساده، واضح و مبرهن باشد که برای کسی سوال ایجاد نشود. هر واژه ای که انتخاب می کنید به شکلی باشد که همه آنرا متوجه شده و بدانند موضوع این دوره از جشنواره چیست. ما در این جشنواره با گویش ها و فرهنگ های متفاوتی روبرو می باشیم.
کیوان آقامحسنی نیز اظهار نمود: این بحث قابل تامل است، اینکه رابطه جشنواره با هنرمندان مقرر است چطور تنظیم شوند، اهمیت زیادی دارد. فکر می کنم به چند واسطه خوب نیاز داریم که مناطق و آدم ها را شناخته و بتوانند ایده ها را منتقل کنند.
حمید عسکری دیگر عضو شورای سیاست گذاری نیز اظهار داشت: در دوره های قبلی به نوازنده ها یک موضوع ارائه شده و آنها در همان حوزه یک اثری را آماده و اجرا می کردند، اگر ما اساساً بخواهیم این را در سطح کاملاً متفاوتی که رویکرد تماماً موسیقی شناسانه دارد وارد نماییم ممکنست موجب انتقاداتی توسط شرکت کنندگان نسبت به شورا شود.
در بخش دیگر از این جلسه، محمدعلی مرآتی به بخش پژوهشی جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به موضوع و محورهای جشنواره از سه دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان حدود ۷ تا ۱۰ پایان نامه برتر شناسایی و درخواست مقاله خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: البته باتوجه به محورهای جشنواره امسال، اگر از دانشجو درخواست مقاله ای در یک بازه زمانی و واژگانی داشته باشیم مناسبت تر خواهد چون می توانیم آنرا به بخش پژوهش جشنواره برسانیم، با این کار هم به کارهای برتر دانشگاهی توجه خاص می نماییم و هم جشنواره می تواند از این فرصت بهینه کتاب پژوهشی جشنواره چهاردهم را تهیه نماید.
دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، در آخر این جلسه دعوت از نمایندگان کشورهای دیگر را منتفی ندانست و اظهار داشت: شاید بتوانیم بصورت محدود چند گروه موسیقی را بصورت آنلاین دعوت نماییم. در حقیقت باتوجه به ارتباطات بین المللی که داریم، از موسیقی شناسان خارج از کشور که در باب موسیقی اقوام ایرانی کار کرده اند درخواست نماییم در این عرصه سخنرانی داشته باشند.

1400/02/18
10:15:06
itemprop="bestRating">5
1391
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , دانشگاه , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد