وبلاگ آفتاب
گفتگوی مهر با مجری مسابقه؛

حاضرم با شركت كنندگان هوش برتر رقابت كنم

حاضرم با شركت كنندگان هوش برتر رقابت كنم

وبلاگ آفتاب: آریا طاهری مجری فصل جدید مسابقه هوش برتر که در روزهای نوروز 1400 روی آنتن شبکه نسیم رفت، از سختی ها و چالش های اجرا در این مسابقه و تفاوت های آن با فصل های قبل گفت.


دریافت 41 MB
به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از مهر، تا حالا ۱۰ فصل از برنامه «هوش برتر» روی آنتن شبکه نسیم رفته است و حالا سری جدید این برنامه با تغییرات کاملاً ساختاری از شروع نوروز ۱۴۰۰ به پخش رسیده است.
پیمان پورمقیمی تهیه کننده این مسابقه است و در این فصل آریا طاهری اجرای آنرا بر عهده گرفته است.
آریا طاهری در توضیحاتی از تغییرات مسابقه در فصل جدید و مراحل آن به خبرنگار مهر بیان کرد: فصل دوم مسابقه «هوش برتر» کاملاً با فصل اول آن متفاوت می باشد به این علت که در فصل اول شرکت کننده ها باید دانش و آگاهی را با سرعت عمل همراه می کردند و جواب می دادند و اطلاعات عمومی نقش سازنده ای داشت.
وی افزود: در فصل جدید علاوه بر همه داشته های فصل قبل، مهارت های جدیدی نیاز است و بطور مثال شرکت کننده باید بتواند در مرحله اول که حضور در ماز است ارتباط بین ذهن و دست ها را کنترل کند و یا در مرحله زمین بازی ارتباط مغز با سطح بینایی و پاها را مدیریت کند و همین طور در مرحله «دیوار مرگ» احتمال دارد همه آنچه را که تا حالا به دست آورده است از دست بدهد و یک باره ببازد.
طاهری با اشاره به سختی های این مرحله تصریح کرد: در فصل قبلی شرکت کننده ای که خیلی خوب جلو می رفت، در اواسط برنامه بیننده متوجه می شد که او به احتمال زیاد برنده مسابقه خواهد بود. اما الان در مرحله سوم که همان «دیوار مرگ» است ما «جان ها» (امتیاز) را از آنها می گیریم و به آنها زمان می دهیم. ممکنست شرکت کننده ای زمان کمتری هم داشته باشد اما بتواند با سرعت عمل پاسخ بدهد و برنده شود.

مجری جدید برنامه «هوش برتر» در ادامه عنوان کرد: مسابقه در این فصل تغییرات بسیاری کرده است و شاید به جز ۱۰ درصد که آن هم به سبب ماهیت ذهنی سوالات است تشابهی بین فصل قبل و فصل جدید مسابقه نیست.
وی درباره سختی ها و چالش اجرای چنین مسابقه ای بیان کرد: خود من یک ماه تمام در اتاق تمرین بودم و بازی ها را تمرین می کردم تا بتوانم با برای مخاطبان مسابقه «هوش برتر» توضیح بدهم که چه اتفاقاتی اینجا رخ داده است.
طاهری درباره سختی این مسابقه و اینکه چقدر شرکت کننده ها از این سختی ها استقبال می کنند نیز تصریح کرد: من بیننده فصل قبلی «هوش برتر» بودم و همیشه خودرا جای شرکت کننده ها می گذاشتم و می گفتم اینها چطور می توانند پاسخ دهند اما در همین فصل ۱۳ هزار نفر ثبت نام کرده اند ۴۰۰ نفر برگزیده شده اند، با آنها تمرین شده است و باز ۶۴ نفر از آنها برای حضور در مسابقه انتخاب شده اند.
وی افزود: دوستان شرکت کننده تمرین می کنند و اینطور نیست که یک نفر با همان اندوخته خود وارد مسابقه شود. همانطور هم که می دانید هوش و استعداد مثل باقی ماهیچه های انسان قابل پرورش است، این شعار برنامه ماست و باید بگویم این دوستان با تمرین اینجا رسیده اند.
مجری «هوش برتر» درباره تمرینات خودش نیز اظهار داشت: زمانیکه من وارد اتاق تمرین می شدم شاید در بسیاری از بازی ها بد بودم و الان در بعضی مراحل رکورد دارم شاید اگر مجال آن باشد با شرکت کننده ها رقابت کنم و کل بیندازیم تا ببینیم چه کسی می برد.
وی به فشار کاری برای ضبط نوروزی برنامه اشاره و بیان کرد: روزی ۸ تا ۱۰ ساعت ضبط داشتیم تا برنامه را به نوروز برسانیم.
مجری «هوش» برتر در آخر درباره جذابیت های این فصل عنوان کرد: مسابقه هوش برتر در فصل قبل به سبب اجرای خوب افشین زی نوری و شرکت کننده هایش جزو مسابقه های پربیننده تلویزیون بوده است اما در این فصل به این علت که بازی ها بیشتر به سمت گیم رفته و بازی هایی است که بیننده ممکنست مشابه آنها را دیده یا انجام داده باشد، همذات پنداری برای آنها به وجود می آورد. بنا بر این فکر می کنم این فصل جالب و جذاب خواهد شد.


منبع:

1400/01/16
11:18:01
itemprop="bestRating">5
1174
تگهای خبر: اطلاعات , بازی , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد