وبلاگ آفتاب
برخلاف تصور؛

سیارك آپوفیس حداقل تا ۱۰۰ سال آینده به زمین برخورد نخواهد كرد

سیارك آپوفیس حداقل تا ۱۰۰ سال آینده به زمین برخورد نخواهد كرد

وبلاگ آفتاب: ناسا اعلام نموده است که سیارک ˮآپوفیسˮ حداقل تا 100 سال آینده به زمین برخورد نخواهد کرد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا اعلام نموده است که یک جرم نزدیک به زمین که تصور می شد در سال ۲۰۶۸ به سیاره ما برخورد می کند، تا حداقل ۱۰۰ سال آینده به زمین برخورد نخواهد کرد.
ناسا بعد از اینکه سیارک "آپوفیس" (Apophis) در اوایل ماه جاری میلادی از کنار زمین رد شد، توانست محاسباتی را در مورد آن انجام دهد. دانشمندان از یک آنتن رادیویی استفاده کردند تا حرکت "آپوفیس" را ردیابی کنند و دریافتند که تاثیر این سیارک دیگر به آن صورت که احتمال می رفت، نیست.
البته "آپوفیس" مقرر است در سال ۲۰۲۹ باردیگر بازگردد، اما داده های جدید پیش بینی می کنند که این سیارک از فاصله حدود ۲۰ هزار مایل از کنار زمین عبور خواهدنمود که یک فاصله ایمن است.


سیارک "آپوفیس" ابتدا در ژوئن سال ۲۰۰۴ توسط ستاره شناسان "رصدخانه ملی کیت پیک" (KPNO) آمریکا کشف شد. دانشمندان از آن زمان تا حالا همه حرکات این سیارک را مورد بررسی قرار داده اند تا داده های بیشتری در مورد مسیر حرکت آن به دست بیاورند.
"داوید فارنوچیا" (Davide Farnocchia)، پژوهشگر ناسا اظهار داشت: دیگر احتمال برخورد در سال ۲۰۶۸ وجود ندارد و محاسبات ما خطری را حداقل برای ۱۰۰ سال آینده نشان نمی دهند.


"مارینا بروزوویچ" (Marina Brozović)، از دانشمندان "آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا" (JPL) اظهار داشت: بااینکه "آپوفیس" بتازگی به زمین نزدیک شد، اما هنوز حدود ۱۷ میلیون کیلومتر با سیاره ما فاصله دارد. ما توانسته ایم اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد فاصله آن با زمین به دست بیاوریم.
وی اضافه کرد: این بررسی نه فقط کمک کرد تا احتمال خطر را رد نماییم، بلکه یک فرصت اعجاب انگیز علمی را برای ما فراهم می آورد.
منبع:

1400/01/07
14:37:56
itemprop="bestRating">5
1070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد