وبلاگ آفتاب
رئیس دانشگاه خبر داد

برگزاری آزمون های ۱۰۰ درصد الكترونیكی در پیام نور

برگزاری آزمون های ۱۰۰ درصد الكترونیكی در پیام نور

به گزارش وبلاگ آفتاب رئیس دانشگاه پیام نور با اعلان اینکه 100 درصد آزمون ها و کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت تمام الکترونیکی برگزاری می شود، اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا حدود 15 درصد دروس و 30 درصد آزمون ها در دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی برگزار می شد.


به گزارش وبلاگ آفتاب به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا زمانی ضمن اعلام این مطلب اظهار نمود: سال ۹۹، سال سختی برای مردم بود. شیوع بیماری کرونا و ترس و نگرانی ناشی ازآن، محدود شدن حضور افراد در کنار همدیگر، تعطیلی خیلی از کسب وکارها، عدم امکان حضور در کلاس مدارس و دانشگاه ها و فداکاری کادرعزیز درمان برای حفظ سلامتی مردم، روزهای غم بار، سخت و در عین حال همراه با تجربه و درس های جدیدی را رقم زد.
وی اشاره کرد: بیماری کرونا طی یکسال اخیر، همانطور که تاثیر بسیار عمیقی در جسم و روان مردم بر جای گذاشت و تهدیدی جدی برای سلامت مردم به شمار می رفت، فرصت های نوین یادگیری، گسترش تعامل مجازی و بسترهای جدید آموزش الکترونیکی را نیز به همراه داشت و تمامی مردم به نحوی اهتمام کردند صدمات این بیماری را با گسترش ارتباطات خود در فضای مجازی کمتر و قابل تحمل تر کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور اظهار نمود: این دانشگاه نیز در میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، به کمک تلاش، همکاری و پشتکار همکاران علمی و اداری و همین طور به پشتوانه تجربیات غنی توانست در این دوران با اهتمام جدی، در زمینه گسترش آموزش الکترونیکی بدرخشد و پرچمدار شود. بطوریکه پیش از کرونا حدود ۱۵ درصد دروس و ۳۰ درصد آزمون ها در دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی برگزار می شد ولی مسائل اخیر موجب شد که دروس و آزمون ها هر دو به ۱۰۰ درصد الکترونیکی برسند.
زمانی اشاره کرد: خوشبختانه این دانشگاه توانست در زمینه آموزش الکترونیکی بعنوان برند شناخته شود و همین بستر هم موجب شد که این دانشگاه به تعدادی از دانشگاه های مطرح کشور خدمات گسترده ای در زمینه آموزش الکترونیکی عرضه نماید. در حقیقت با هم افزایی کادر خدوم دانشگاه، نه فقط ارتباط دانشجو با دانشگاه قطع نشد و آموزش معطل نماند، بلکه کیفیت آموزش الکترونیکی نیز تقویت و با سامانه سپاری و الکترونیکی شدن خیلی از خدمات قابل ارائه به دانشجویان و همکاران فرایندهای کاری تا حد بسیار شایان توجهی تسهیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که هنوز شیوع ویروس کرونا عامل مهم تهدید سلامتی مردم است و دانشگاه پیام نور می کوشد با رفع کاستی های موجود، در جهت ارتقا و اعتلای بیشتر و تقویت بسترهای الکترونیکی گام بردارد و قویتر از قبل خدمات لازم را ارائه نماید. یکی از مسائل مهمی که دانشگاه پیام نور در دوران شیوع کرونا، بعنوان اولویت جدی درنظر داشت، حفظ ارتباط دانشگاه با دانشجو بمنظور کاهش استرس ها و بار منفی روانی دانشجویان و خانواده های آنها بود.
زمانی اضافه کرد: دانشگاه پیام نور توانست از شروع سال ۹۹، با ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و برگزاری ۱۸ رویداد بی نظیر ملی، پویش فرهنگی دانشجویان را ارتقا دهد و ضمن حفظ تعامل دانشگاه با دانشجو، نقشی مثبت در ایجاد انگیزه و تقویت روحیه دانشجویان این دانشگاه داشته باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور اشاره کرد: بدون تردید، این دانشگاه بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور امروز مسئولیت و رسالت خودرا سنگین تر می داند و تلاش می کند در سال جدید نیز ضمن تداوم و ارتقای کارهای آموزشی و رسالت های اجتماعی خود، در جهت آرمان های ملی و بین المللی نظام اسلامی گام برداشته و نقش مثبتی در تولید علم و پژوهش و جهش تولید داشته باشد و همین طور بتواند با تداوم کارهای کارآفرینانه، بسترهای لازم را برای ایجاد کسب و کارهای کوچک نوبنیان و دانش محور بوجود آورد.

منبع:

1400/01/03
13:01:10
itemprop="bestRating">5
1086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان وبلاگ آفتاب
Aftablog

aftablog.ir - مالکیت معنوی سایت وبلاگ آفتاب متعلق به مالکین آن می باشد